Likwidacja trądziku

Cena

150zł

Leczenie trądziku przy użyciu lasera stosowane jest z dużym powodzeniem już od kilku lat. Metoda ta staje się tak samo popularna jak stosowanie leków doustnych – z tą różnicą, że laser powoduje mniej skutków ubocznych. Laser jest skuteczny zarówno w przypadku młodzieńczych zmian trądzikowych jak i w przypadku zmian występujących po 30 roku życia..

Jak działa laser

Laser łagodnie ogrzewa górne warstwy skóry zlokalizowane w obrębie stanu ropnego. W skutek tego niszczone są właśnie te bakterie, które są odpowiedzialne za powstawanie stanów ropnych tj. Propionibacterium Acnes. Światło lasera działa również na nadmiernie aktywne gruczoły łojowe i ogranicza ilość sebum przez nie produkowanego. Warto również wiedzieć, że laser nie tylko skutecznie leczy trądzik, ale również blizny po nim pozostałe.
Niewątpliwie można stwierdzić, że w dzisiejszych czasach laser jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia różnych defektów skórnych. Wiązka lasera stymuluje skórę do odnowy oraz wygładza jej powierzchnię. Już po kilku zabiegach widać wyraźną poprawę w wyglądzie skóry pacjenta.